írta: M4Sport
2016. november 21. 10:40
FOTÓ: ©xpbimages.com

Fernando Alonso Mark Webber útját követve a Porsche WEC-csapatánál köthet ki az F1 után? A spanyol elég nyílt utalást tett jövőbeni terveire…

Miközben a Forma–1 ezen a hétvégén Felipe Massa (és Jenson Button „ideiglenes”) búcsúztatására készül, a mögöttünk hagyott hétvége egy másik közkedvelt versenyző, Mark Webber utolsó fellépéséről szólt. Az ausztrál már hetekkel ezelőtt bejelentette, hogy a 2016-os WEC-szezon után végleg szögre akasztja a bukósisakját, és felhagy a versenyzéssel.

A bahreini 6 órás szezonzáró viadalon futotta legutolsó versenyét, melynek végén a két Audi mögött a harmadik helyen ért célba Porschéjével, azaz a dobogón köszönhetett el a közönségtől. Ám nemcsak mostani ellenfelei búcsúztatták – egy videót is lejátszottak neki, melyen számos korábbi riválisa is tisztelgett a pályafutása előtt.

Köztük volt F1-es cimborája, Fernando Alonso is, aki félreérthetetlen utalást tett arra, hogy a jövőben ő is a hosszútávú megbízhatósági világbajnokságban folytatná pályafutását – könnyen lehet, hogy éppen a Porsche színeiben. „Fantasztikus pályafutás áll mögötted, és mostanában a Porschéval is sikereket értél el. Nem vártad meg, míg odaérek, pedig jó lett volna. De biztosan ott leszel még a környéken, és sok mindent meg fogok kérdezni tőled, ha majd csatlakozom a te kalandjaidhoz. Nagyszerű ember vagy, tiszta szívből a legjobbakat kívánom neked” – fogalmazott a spanyol a videóban.

Alonso sosem titkolta, hogy nagy célja megnyerni a Le Mans-i 24 órás versenyt, ráadásul számos alkalommal méltatta a megbízhatósági sportautózás csúcsát jelentő sorozatot is. 2014 végén már hírbe hozták a Porschéval, amelytől konkrét ajánlata is volt a 2015-ös Le Mans-i 24 órás versenyen való részvételre. Ezen szándékát azonban mclarenes szerződése keresztülhúzta, így helyette végül Nico Hülkenberg állt rajthoz és nyerte meg a híres franciaországi versenyt.

Alonso előtt aligha marad zárva a WEC (vagy akár a Porsche) ajtaja, ha oda vágyik, 2017-ben azonban még mindenképp a McLarennél versenyez. Szerződése a következő szezon végéig érvényes. Az F1-es folytatásról egyelőre nem döntött, arról azonban már többször is beszélt, hogy ha elhagyja a királykategóriát, azt a fáradtság, a sok utazás és a nem elég nagy kihívást jelentő autók miatt teszi majd.