Győzelemre baleset – Mick Schumacher lemaradt a bajnoki címről

F1 banner 2017
írta: M4Sport
2016. október 30. 15:11
FOTÓ: ©ADAC Motorsport

Két sorozat, két bajnoki ezüst – ezzel a mérleggel zárja a 2016-os évadot Mick Schumacher. Olaszországban is lemaradt a címről.

Michael Schumacher fia idén második szezonját teljesítette a formaautós sorozatokban, s mindjárt két országban is részt vett a Forma–4-es bajnokságban. A fő hangsúlyt a németországi F4-re fektette, ahol már véget ért az idény, és Mick Schumacher az összetettbeli második hellyel zárt. Ezen a hétvégén Monzában az olaszországi F4 is a fináléjához érkezett.

Az ezen bajnokságban egy versenyhétvégét (három futamot) kihagyó Schumacher 25 pontos hátránnyal, a tabella második helyezettjeként érkezett meg az F1-es Olasz Nagydíjnak is otthont adó pályára. Az első versenynek a harmadik rajtkockából vágott neki, már az indulásnál az élre tört, majd nyert, így 18-ra csökkentette ponthátrányát a mögötte célba érő argentin Maros Sieberttel szemben. Ekkor eldőlt, hogy a folytatásban már csak ők esélyesek a bajnoki címre.

Már a második futam eldöntötte párharcukat. Schumacher a 6., Siebert a 8. helyről rajtolt. Hamar egymásra találtak, ám küzdelmük eredménye az lett, hogy a német első szárnya félig letört, majd miután felmutatták a veszélyt jelző fekte-narancs zászlót, Schumacher kénytelen volt a boxba hajtani szárnycserére. Ellenfele az ötödik helyen ért célba, ő a 25.-en, így ponthátránya már a harmadik futam előtt behozhatatlanná vált.

Schumacher így sem bánkódhat: Olaszországban 5 futamgyőzelmet aratott, második formaautós évében pedig két bajnoki második helyet könyvelhetett el. 2017-ben jó eséllyel már a Forma–3-ban láthatjuk viszont.