F1 banner 2017
írta: M4Sport
2016. november 03. 14:17
FOTÓ: ©Prema Powerteam

A múlt hétvégén véget ért az idény Mick Schumacher számára – ezen a héten pedig úgy fest, egy új fejezet vette kezdetét pályafutásában. Forma–3-as autót tesztel az ifjú tehetség!

Miközben a Prema-csapat idei Forma–3-as Európa-bajnokát éppen csütörtökön jelentették be mint a Williams 2017-es F1-es versenyzőjét, az általa „hátrahagyott” ülésbe máris egy újabb ifjú tehetség, Mick Schumacher ülhetett bele! A hétszeres Forma–1-es világbajnok Michael Schumacher fia az olasz istálló színeiben csütörtökön kezdte meg a tesztelést egy F3-as géppel a Nürburgringen.

Mindez persze aligha meglepetés: korábban maga Schumacher, valamint menedzsere, Sabine Kehm is utaltak arra, hogy 2017-ben szeretnének egy kategóriával feljebb lépni, s céljuk a Forma–3-as szereplés. Mick Schumacher múlt vasárnap zárta le Forma–4-es szezonját: a sorozat olaszországi bajnokságában – a német F4-hez hasonlóan – második lett összetettben, a monzai záró hétvégén ráadásul egy győzelmet is szerzett (több győzelme volt, mint a bajnoknak).

Schumacher a Mercedes-motorral ellátott, Dallara-karosszériás versenygépet próbálgatja a német pályán, ahol a Forma–3-as mezőny (számára ismerős nevekkel) két napon át tesztel.